top of page
Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас. (Ч. Дарвін)
Про професію
    • СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ , ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ (категорія "С")

  • Загальна характеристика професії

Автослюсар - спеціаліст, який готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів - це професія №2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля.

Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, від­регулювати і випробувати, у процесі експлуатації - обслуговувати і ремонтувати. Все це - справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інстру­менти, завжди буде потрібна людина з "розумними" руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, "шляхових допомогах", навіть відкрити свою справу.

Професія автослюсаря вважається престижною.

У майбутньому професія збережеть­ся, але в ній відбудуться суттєві зміни. Деякі операції зникнуть, ручна праця зведеться до мінімуму і процес в ціло­му буде автоматизований. За класифікацією професія слюсаря з ремонту автомобілів відноситься до професій типу "людина - техніка".

Санітарно-гігієнічні умови та безпека праці.
Слюсар повинен знати
  • Санітарно-гігієнічні умови та безпека праці.

Робота автослюсаря здійснюється як у приміщенні (часто неопалюваному), так і на відкритому повітрі.

Робочий день часто не нормований, можлива робота по змінах.

Умови праці: неминуча загазованість повітря. Шум працюючо­го мотору чи пристроїв. Запах палива, мастил, розчинників, фарб, лаків, електроліту тощо. Режим, ритм праці і переміщення в просторі - вільні.

Робоча поза невизначена (залежно від типу виконуваних опе­рацій). Це створює несприятливі статичні навантаження на тазові і шийні м язи, м'язи спини та живота.

У зв'язку із неспри­ятливими температурними умовами праці можливі застудні зах­ворювання в холодний період року. При недотриманні гігієни рук внаслідок роботи з різними мастилами та промасленими деталя­ми можуть спостеріга­тися шкірно-гнійні ін­фекції. Можливі трав­ми механічного харак­теру.

Професійних захворювань у роботі слю­саря з ремонту автомобілів немає.

Внаслідок   великих фізичних зусиль слюсарями з ремонту автомобілів переважно працюють чоловіки.

.СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ВОДІЙ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ (категорія "С") повинен знати:

Слюсарю з ремонту колісних транспортних засобів досить мати середню спеціальну освіту, але деякі компанії вимагають наявність технічної освіти. Автослюсар повинен знати пристрій автомобіля, властивості різних матеріалів, мати навики роботи із спеціальним устаткуванням, приладами і інструментами. Автослюсар повинен мати хороший окомір, просторову уяву, конструкторські здібності, рухливість і точність рухів кистей і пальців рук, тонку м'язову і слухову чутливість, хорошу образну і оперативну пам'ять, технічний інтелект, високий обсяг і розподіл уваги, а також спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність.володіти фізичною силою і витривалістю, такими якостями як відповідальність, уважність, акуратність, наполегливість, терпіння.

bottom of page